ساعات کار : همه روزه ساعت 7 الی 22

Slider
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
HelicoBacter-Pylori

عفونت معده در اثر باکتری به نام هلیکو باکتر پیلوری ایجاد می شود. این عفونت می تواند در نهایت زخم معده و مشکلات جدی تری را ایجاد کند. تشخیص به موقع آن بسیار مهم است چون مانع ایجاد عوارض دراز مدت می شود. برای تشخیص آن از روش هایی همانند آزمون بررسی اوره ی تنفسی استفاده می شود. درمان این اختلال معمولا ترکیبی از چند آنتی بیوتیک و داروی ضد التهاب معده می باشد.
یکی از علل مهم گاستریت ( ورم معده) عفونت معده با هلیکو باکتر پیلوری می باشد. تشخیص و درمان به موقع این مشکل از بسیاری از عوارض بیماری زا جلوگیری می کند.

آزمایش هلیکوباکتر پیلوری

آزمایش هلیکو باکترپیلوری برای تشخیص عفونت هلیکوباکتر پیلوری در معده و قسمت بالای روده ی کوچک ( دئودنوم ) استفاده می شود. هلیکو باکتر پیلوری باعث ایجاد زخم معده می شود. اما بسیاری از افراد با وجود داشتن عفونت هلیکو باکتر پیلوری در سیستم گوارش هیچ نوع زخم پیشرفته ای ندارند.
چهار آزمایش برای تشخیص هلیکو باکتر پیلوری استفاده می شود، که عبارتند از :
آزمایش تعیین آنتی بادی در خون : این آزمایش خون مشخص می کند که بدن بر علیه هلیکو باکتر پیلوری آنتی بادی ساخته است یا که خیر. اگر آنتی بادی بر علیه هلیکو باکتر پیلوری در خون وجود داشت، نشان دهنده ی این است که یا در حال حاضر عفونت هلیکو باکتر پیلوری دارید و یا در گذشته داشته اید.
آزمایش اوره تنفسی : این آزمایش وجود باکتری هلیکوباکتر را در معده تشخیص می دهد و اگر عفونت با هلیکو باکتر داشته باشید، آن را نشان می دهد. همچنین برای بررسی روند درمان نیز از این تست استفاده می شود.
آزمایش آنتی ژن مدفوعی : این آزمایش وجود ماده ای در مدفوع را که باعث می شود سیستم ایمنی به باکتری هلیکو باکتر پیلوری و یا عفونت ناشی از آن حمله کند را نشان می دهد. آزمایش آنتی ژن مدفوع ممکن است برای کمک به تشخیص عفونت هلیکو باکتر پیلوری و یا بررسی روند درمانی این بیماری استفاده شود.
نمونه برداری از معده : در اندوسکوپی نمونه بسیار کوچکی از معده و روده کوچک برداشته می شود. چندین آزمایش مختلف ممکن است روی این نمونه انجام شود.

علت انجام این آزمایش چیست ؟
آزمایش هلیکو باکتر پیلوری به دلایل زیر انجام می شود:
• بررسی علت زخم و سوزش معده ( گاستریت (
• بررسی روند درمانی عفونت هلیکو باکتر پیلوری

آزمایشگاه در اصفهان- آزمایشگاه تشخیص طبی ، پاتولوژی و سیتولوژی دکتر فولادی اصفهان

 تلفن تماس: 32232910-031

آدرس سایت آزمایشگاه :

www.Fooladilab.ir